2/09/2012

Another neljapäev

Kurnatud ja tõbised liiguvad Stuvareni ja istuvad sinna, kuhu tavaliselt.
Sisse tuleb Hans: "Well, people, I think we have had lots of serious work and discussions, so let's do something fun!"
Enamik vajuvad üha sügavamela tooli sisse: "No, not theoretical music lesson again!!"
Ragne mõtleb: "Jess, mingi aine, kus pole vaja keelt osata, et aru saada kõigest, millest nad räägivad!"
Henke hõikab entusiastlikult: "Yey!"

Tegelikult ootas meid ees veidi teoreetilispraktiline heliloomingu tund ehk siis, kuidas luua ise muusikat. Hans tõi hea võrdluse Mozartiga. Miks oli Amadeusel lihtsam muusikat luua, kui meil tänapäeval? 18.sajandil eksisteerisid ainult mõned muusikalised vormid (nt sümfoonia, klaverikontsert, ooper, missa), mis tähendab, et looming oli piiritletud. Tänapäeval võime kirjutada punk-lugu, muusikalilaule.. tegelikult ei ole mõtet üles loetledagi, võimalusi jätkub siga-palju.

Hans jagas meid 2-2-2-3 gruppidesse ning limiteeris meie loometööd. Ta andis meile portsu laulupealkirju, mille vahelt valida. Lubas kasutada ainult kolme akordi (toonika, subdominant ja dominant). Lugu peab olema lühike. Selliste piirangutega jäi veel 101 erinevat varianti + veel tosin.

Üllataval kombel valisid kõik rootsikeelsed pealkirjad oma loomingu aluseks. Anna ja Hanna kasutasid klaverit armastuslaulu esitamiseks. Elin ja Elina laulsid a capella sõprusest. Henrik ja Viktoria võtsid kitarri, et laulda lugu varemkiusatud poisist, kes hiljem kõik ülbikud maha nottis.
Hillevi, Sanrda ja mina kasutasime ainsa instrumendina hääli. Meie pealkiri oli "Hålla masken", mis tähendab "Poker face" ja eestikeeles siis "Pokkeri nägu". Kasutasime nö poistebändivõtet, kus üks laulab soolot ja ülejäänud mängivad saatebändi. Olin vist tšello.. Tegime väikese koreograafia ning võtsime šnitti ingliskeelse laulu meloodiast. Esituse tuumaks jäi, et ainsateks sõnadeks see pealkiri jäigi. Häälitsedes võib ju ka muusikat teha. : )


Mis tuletab meelde, et mu helilooja-töö Elina kirjutatud sõnadele lesib siiani poolikult mapis.
Refrään ja bridge - kus te end peidate?

No comments:

Post a Comment